Hildebrandt Rafał

Hildebrandt Rafał

mgr fizjoterapii, założyciel kliniki

Ukończył Oddział Fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydział Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po otrzymaniu stypendium ostatni semestr studiów spędził na Wydziale Fizjoterapii i Rehabilitacji Uniwersytetu we Florencji. Swoją wiedzę wciąż poszerza i aktualizuje na licznych konferencjach oraz sympozjach w kraju i za granicą.

Poza pracą zawodową interesuje się podróżami i sportem. Jest zapalonym żeglarzem oraz posiada 6. stopień uczniowski w kick-boxingu.

Pracę zawodową jako fizjoterapeuta rozpoczął w Carolina Medical Center, gdzie zajmował się przede wszystkim pacjentami ortopedycznymi, neurochirurgicznymi oraz sportowcami. Pracował tam również jako biomechanik w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Pracował także z maratończykami.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał podczas licznych staży zagranicznych m.in. w Klinice Chorób Reumatycznych w Bad Waldsee w Niemczech, w Klinice Ortopedycznej Szpitala Alpejskiego w Belluno we Włoszech oraz w Klinice Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego „Meyer” we Florencji. Był wykładowcą podczas licznych kursów dla ortopedów oraz fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu prowadzonych przez Centrum Edukacji Medycznej CeMed, a także prelegentem na wielu konferencjach i sympozjach z zakresu rehabilitacji, ortopedii oraz medycyny sportowej.

Głównym nurtem jego zainteresowań są nowoczesne sposoby terapii kręgosłupa, rehabilitacja po zabiegach rekonstrukcyjnych, medycyna sportowa oraz prewencja urazów w sporcie kwalifikowanym oraz wśród amatorów. Na co dzień prowadzi głównie terapię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz stawów: biodrowego, kolanowego i skokowego a także barku i łokcia.

 • Kurs PNF podstawowy (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Warsztaty AOSpine Advanced Level Specimen Course - Degenerative Spine
 • Kurs: Podstawy analizy ruchu. Moduł II
 • Kurs OSTRY DYSK. Moduł I - część lędźwiowa kręgosłupa. FizjoSystem
 • Kurs OSTRY DYSK. Moduł II - część szyjna kręgosłupa. FizjoSystem

Warsztaty osteopatyczne:

 • Bezpieczne sposoby manipulacji kręgosłupa szyjnego. Prof. Yves Lepers D.O.
 • Bóle korzeniowe, pniowe i sklerotomowe. Jak dobrać skuteczną technikę osteopatyczną. Prof. Victor de Castro D.O.
 • Protokół diagnostyczny i terapeutyczny radikulopatii lędźwiowej w fazie zapalnej. Bartosz Sikorski D.O.
 • 15 lat osteopatii w Polsce. Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych
Sawicki Piotr

Sawicki Piotr

mgr fizjoterapii, osteopata

Ukończył fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Tuż po studiach rozpoczął pracę z pacjentami ortopedycznymi. Wiedzę pogłębiał na kursach terapii manualnej oraz specjalistycznych 5-letnich studiach z zakresu osteopatii w FICO Osteopathy Academy. Uczestniczył w licznych konferencjach oraz sympozjach dla ortopedów i fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu.

Interesuje się turystyką górską i rowerową, akwarystyką oraz ogrodnictwem. Uwielbia pływać – jest ratownikiem WOPR, instruktorem aqua aerobiku oraz posiada patent żeglarski. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od 2016 roku.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii warszawskich szpitali: Bródnowskiego, Bielańskiego, Banacha, Czerniakowskiego, Lindleya, Instytutu Reumatologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz na stażu w Carolina Medical Center. Pracował w kilku warszawskich prywatnych klinikach rehabilitacji.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, szczególnie problemami dotyczącymi szeroko rozumianych dolegliwości bólowych kręgosłupa: dyskopatia, przepuklina, zmiany zwyrodnieniowe, zespoły przeciążeniowe kręgosłupa, neuropatia, rwa kulszowa, kręgozmyk. Często wymaga to terapii ze stawami obwodowymi tj. staw biodrowy, kolanowy, ramienny, łokciowy i wszystkimi tkankami miękkimi z nimi sąsiadującymi.

W swojej pracy stosuje techniki osteopatyczne:

 • krótkodźwigniowe manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych;
 • techniki tkanek miękkich: punkty spustowe i techniki powięziowe (energizacja mięśniowa, aktywne rozluźnianie, bruzdy powięziowe);
 • neuromobilizacje;
 • techniki trzewne;
 • Terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha
 • Kurs PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Kinesiology Taping
 • Techniki tkanek miękkich wg Jarosława Ciechomskiego
 • Wybrane miękkie techniki manualne w terapii zaburzeń czynnościowych kręgosłupa i stawów obwodowych
 • Warsztaty międzynarodowej organizacji AOSpine
Bąk Marta

Bąk Marta

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od czasu studiów daje się poznać jako pasjonatka nowinek z zakresu fizjoterapii, które zgłębia śledząc artykuły naukowe. Doświadczenie zdobywała pracując z pacjentami w Polsce i za granicą. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od kwietnia 2017 roku. Wolne chwile wypełnia jej kino i sport.

Z fizjoterapią zawodowo związana jest od czasu uzyskania tytułu fizjoterapeuty na poziomie licencjackim w 2010 roku. Pracowała i odbywała praktyki zawodowe w wielu placówkach specjalistycznych w zakresie ortopedii, pediatrii, a także pracy z pacjentem apallicznym i minimalną świadomością. Po uzyskaniu tytułu magistra fizjoterapii praktykowała w Niemczech i Austrii, gdzie sprecyzowała swoje zainteresowania.

Dużą grupę jej pacjentów stanowią osoby z zespołami bólowymi stawów - kolan, łokci czy nadgarstka (np. zespół cieśni nadgarstka), a także cierpiące z powodu zwyrodnień stawów stopy (np. halluksy). Specjalizuje się również w rehabilitacji po uszkodzeniu nerwów obwodowych, rehabilitacji zaburzeń głosu (poprawa czynności krtani) oraz stawów żuchwowo-skroniowych w przypadkach ortodontycznych. Szczególną satysfakcję sprawia jej praca z kobietami w ciąży i po porodzie.

 • Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
 • Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa. Miesięczny kurs organizowany przez Foeldi Schule w Krakowie
 • Terapia punktów spustowych
 • Masaż tkanek głębokich
 • Anatomia palpacyjna
 • Kinesiology Taping
 • Strukturalna praca z ciałem w oparciu o taśmy anatomiczne Toma Myers’a, prowadzący: John Smith
 • Zastosowanie przyrządu TheraCane w autoterapii punktów spustowych i maksymalnie bolesnych
 • Terapia Manualna według koncepcji Maitland
Rogalewicz Marta

Rogalewicz Marta

mgr fizjoterapii, neuroinformatyk, trener przygotowania motorycznego

Ukończyła studia magisterskie na Oddziale Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, realizowane częściowo na Instituto Politécnico do Porto. Jest również neuroinformatykiem - dyplom w tym zakresie uzyskała na Wydziale Fizyki UW. Ekspert oceny FMS. Głównym obszarem jej zainteresowań jest fizjoterapia sportowa. Z Hildebrandt Rehabilitacja związana jest od grudnia 2017 roku.

W terapii manualnej zajmuje się szczególnie terapią tkanek miękkich (pracuje na systemach powięziowych zgodnie z koncepcją Fascial Manipulation), natomiast w treningu medycznym koncentruje się na kształtowaniu i rozwijaniu fundamentalnych wzorców ruchowych oraz profilaktyce urazów. W wolnym czasie tańczy zumbę i podróżuje.

Doświadczenie zdobywała na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii wiodących warszawskich szpitali oraz w szpitalach portugalskich: Hospital Geral de Santo António w Porto oraz specjalistycznym Centro Hospitalar de Entre o Douro e Vouga w Santa Maria da Feira. Wiedzę kliniczną pogłębiała również w czasie stażu Amadora-Sintra.

Poza kliniką pracuje jako personalny trener medyczny, prowadzi zajęcia grupowe, a także szkolenia z zakresu treningu medycznego, anatomii, biomechaniki i fizjologii wysiłku. Szkoleniowiec międzynarodowej organizacji REPs EQF 5.

Wyjątkową satysfakcję sprawia jej praca z osobami aktywnymi fizycznie oraz sportowcami zawodowymi i amatorskim. Zajmuje się w szczególności rehabilitacją po urazach sportowych, uszkodzeniu nerwów obwodowych, urazach mięśniowych oraz po szyciu mięśni i ścięgien. Prowadzi również terapię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz barku. Szczególną troską i wsparciem otacza kobiety w ciąży i po porodzie.

Ukończone kursy:

 • Trening medyczny
 • Trening funkcjonalny, międzynarodowa akredytacja REPs EQF 3
 • Masterclass: Trening medyczny w jednostkach klinicznych
 • Warsztaty kettlebells (Metoda Hardstyle)
 • Fascial Manipulation by Luigi Stecco lvl 1
 • FMS I, FMS II
 • Functional And Careful Training
 • Pilates Matwork
 • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich: Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie (TM III)
 • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich: Techniki energizacji mięśni cz I i cz. II (TM I + TM II)
 • Kinesiology Taping
Bujko Maciej

lek. med. Bujko Maciej

specjalista neurochirurgii

Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z neurochirurgii odbył w Klinice Neurochirurgii tej uczelni oraz w Klinice Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Ukończył 4-letni cykl Polskiej Szkoły Neurochirurgii i 4-letni cykl Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Training. Odbył również 2-letni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Spine Training. Jest autorem licznych publikacji naukowych.

Pracę rozpoczął w Klinice Neurotraumatologii, Traumatologii i Okulistyki Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Był konsultantem neurochirurgiem w Carolina Medical Center oraz Centrum GammaKnife. Pracował w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie jako neurochirurg dziecięcy oraz w Szpitalu Praskim im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie jako neurochirurg dorosłych. Obecnie pracuje na Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Jest wykładowcą kursów specjalizacyjnych i doskonalących dla lekarzy, studentów i fizjoterapeutów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, European Association of Neurosurgical Societies oraz AOSpine. Dysponuje szeregiem certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m.in. certyfikat BTLS, American Red Cross CPR for the Professional Rescuer and Lifeguard Certificate).

Specjalizuje się w chirurgii guzów mózgu, podstawy czaszki oraz operacyjnym i wewnątrznaczyniowym leczeniu malformacji naczyniowych mózgu (tętniaków, naczyniaków). Ponadto zajmuje się chirurgią kręgosłupa i rdzenia kręgowego - leczy dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe z dostępów przednich i tylnych. Przeprowadza procedury instrumentalnych stabilizacji kręgosłupa oraz wszczepiania sztucznych dysków. Operacje wykonuje zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

Doroszewski Grzegorz

lek. med. Doroszewski Grzegorz

specjalista ortopedii i traumatologii

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada Certyfikat (PTMS) uprawniający do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. W wolnym czasie podróżuje. Jest zwolennikiem aktywnego trybu życia oraz wycieczek rowerowych.

Karierę medyczną rozpoczął w Carolina Medical Center na Oddziale Chirurgii Kończyny Dolnej oraz w Centrum Urazów Sportowych. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz Kadrą Narodową Polskiego Związku Pływackiego. Współpracował także z biegaczami – amatorami i profesjonalistami - oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Był instruktorem podczas kursów artroskopii stawów kolanowego oraz skokowego. Obecnie pracuje m.in. w Klinice Ortopedii SPSK im. prof. A. Grucy w Otwocku na Oddziale Patologii i Uszkodzeń Miednicy.

W obszarze jego zainteresowań leżą: chirurgia stawu kolanowego (artroskopie, rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL), artrsokopowe szycie łąkotek, osteotomie podkolanowe, endoprotezoplastyka), skokowego (artroskopie, zabiegi rekonstrukcyjne) oraz stawu biodrowego (endoprotezoplastyka), a także urazy miednicy, narządu ruchu – w tym urazy sportowe i tancerzy.

Cichocki Andrzej

Cichocki Andrzej

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuje się rehabilitacją pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi – po złamaniach, kontuzjach, operacjach. Prowadzi treningi dla pacjentów z różnym stażem treningowym. Zajmuje się również rehabilitacją dzieci i młodzieży.

Doświadczenie zdobywał na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii wiodących warszawskich szpitali. Doświadczenie w pracy ze sportowcami zdobył podczas praktyk w klinikach i ośrodkach sportowych w Warszawie m.in. w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Pracował również z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz wadami postawy. Prowadzi treningi personalne w jednej z sieci warszawskich siłowni. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od września 2018 roku.

Ukończone kursy:

 • Kurs instruktora kulturystyki w Polskiej Akademii Sportu
 • Kurs treningu funkcjonalnego
 • Kurs kinesiotaping
 • Kurs masażu klasycznego I stopnia
 • Kurs suchego igłowania

Postanowił zostać fizjoterapeutą, ponieważ zawsze chciał pomagać ludziom. Największą satysfakcję sprawia mu to, że może wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia, uśmierzać ból oraz poprawiać samopoczucie. W wolnym czasie interesuje się zdrowym odżywianiem, sportami walki, snookerem oraz posiada patent żeglarski.

Mateusz Kurzela

Kurzela Mateusz

fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Uzyskał licencjat z fizjoterapii, a obecnie kontynuuje edukację na V roku studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Kwalifikowany trener personalny. Członek sztabu szkoleniowego warszawskiej drużyny rugby na wózkach.

Zawodnik warszawskiej drużyny futbolu amerykańskiego. Pasjonat sportu oraz wolontariusz wielu imprez sportowych, między innymi The World Games – Igrzysk Sportów Nieolimpijskich Wrocław 2017.

Doświadczenie zdobywał praktykując na oddziałach ortopedii, traumatologii, kardiologii, pediatrii i neurologii w warszawskich szpitalach oraz w placówkach rehabilitacji sportowej. Uczestnik licznych badań dotyczących sprawności i wydolności zawodników rugby i koszykówki na wózkach, a także osób przedwcześnie urodzonych. Z Hildebrandt Rehabilitacja związany jest od sierpnia 2018.

Ukończone kursy:

 • Kurs PNF podstawowy (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Kurs MTG
 • Kurs oceny funkcjonalnej FMS
 • Kurs masażu klasycznego
 • Kurs instruktora kulturystyki
 • Szkolenie: mobilność i stabilność w kontekście przygotowania sportowca
 • Szkolenia: periodyzacja w sporcie
 • Kurs fizjoterapia w geriatrii z elementami nowoczesnych metod terapii
 • Uczestnik I Krajowego Forum Profilaktyki i Leczenia Kontuzji

Fizjoterapię wybrał ze względu na zamiłowanie do aktywności fizycznej oraz sportu. Od zawsze cenił sobie możliwość pracy z drugim człowiekiem. Fascynuje go ludzkie ciało, jego możliwości i mechanizmy, a także sposoby na jego usprawnianie, rozwijanie a w razie konieczności leczenie.

Jego największą pasją jest ruch, którego różne formy towarzyszyły mu od najmłodszych lat – poprzez uczestnictwo w zajęciach tanecznych, jazdę konną, piłkę nożną oraz futbol amerykański. Obecnie większość wolnego czasu spędza na sali fitness, podczas wolontariatu w drużynie rugby oraz na wędrówkach górskich, a także rozpisując treningi, czytając artykuły branżowe i dobre kryminały.

Jaroszewska Małgorzata

Jaroszewska Małgorzata

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Jest absolwentką Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie oraz Instruktorką Fitness specjalizującą się w treningu propriocepcji i stabilizacji kręgosłupa. Uczestniczyła w wielu warsztatach metod body balans oraz deepwork, opierających się na przywróceniu prawidłowego zakresu ruchu, korekcji oraz kompleksowym wzmacnianiu całego ciała. Swoje doświadczenie w dziedzinie fizjoterapii i ortopedii zdobywała w klinikach i ośrodkach sportowych w Warszawie.

Interesuje się wzajemnym oddziaływaniem różnych struktur organizmu na siebie, w szczególności zagadnieniem powięzi i terapią wisceralną. Dzięki stażowi w prywatnym ośrodku rehabilitacji niemowląt zaangażowała się w tematykę prawidłowej pielęgnacji oraz kształtowania ruchu i rozwoju dzieci. W swojej pracy licencjackiej analizowała metodę NDT-Bobath. Otrzymała wyróżnienie oraz zaproszenie do przeprowadzenia warsztatów na temat korelacji pomiędzy czynnościami pielęgnacyjnymi wykonywanymi przez rodziców a kształtowaniem się wzorców ruchowych i postawy u dzieci.

 • Kurs Kinesiotapingu sportowego Sporttape
 • Kurs Instruktora Fitness w Warszawskiej Akademii Instruktorów Sportu
 • Warsztaty Metody PRI Postural Restoration Institute
 • Warsztaty Dynamicznej Stabilizacji Odcinka Szyjnego Kręgosłupa N.A.P. Neuroorthopedic Activity-dependant Plasticity
 • Warsztaty Masażu Tkanek Głębokich

Wolny czas uwielbia spędzać na wyszukiwaniu kulinarnych nowości oraz podróżach po górach. Niedawno została mamą i obecnie koncentruje się na tej roli życiowej. W wolnych chwilach dzieli się z pacjentami swoją wiedzą i nowinkami fizjoterapeutycznymi na Facebooku @hildebrandtrehabilitacja.

Mieteń Agnieszka

Mieteń Agnieszka

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Zajmuje się ortopedią ze szczególnym uwzględnieniem dłoni i łokcia, a także rehabilitacją kobiet w ciąży i po porodzie.

Główną dziedziną jej zainteresowania zawodowego jest praca z dziećmi: rehabilitacja pacjentów z wadami postawy, skoliozą, płaskostopiem, koślawością/szpotawością kolan oraz po zabiegach chirurgicznych.

Doświadczenie w tym zakresie zdobywała podczas praktyk w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, a także pracując w Szpitalu Dziecięcym im. prof. J. Bogdanowicza w Warszawie. Intensywna praktyka w Centralnym Ośrodku Przygotowania Olimpijskiego – Cetniewo dała jej dodatkowo bogate doświadczenie w pracy ze sportowcami i osobami aktywnymi fizycznie.

Ukończone kursy:

 • Proprioreceptive Neuromuscular Facilitation
 • Taping Rehabilitacyjny
 • Ocena neurorozwojowa niemowląt - wczesna interwencja
 • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
 • Aktywność fizyczna kobiet po porodzie
 • Podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy
 • Terapia w nietrzymaniu moczu
 • Wspomaganie rozwoju psychoruchowego niemowląt przez rodzica
 • Korekcja skręcenia miednicy metodą M. B. De Jarnette
 • Masaż funkcyjny i masaż poprzeczny
 • Seks po porodzie

Była pierwszoligową zawodniczką koszykówki kobiet oraz trenerem personalnym w klubie sportowym. Jej zainteresowania sportowe to koszykówka i rolki. Natomiast pasją zawodową jest rehabilitacja kobiet w ciąży i po porodzie. Niedawno sama została mamą i obecnie skupia się na tej roli życiowej. W wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi mamami prowadząc bloga.

umów się na wizytę
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności