Hildebrandt Rafał

Hildebrandt Rafał

mgr fizjoterapii, założyciel kliniki

Ukończył Oddział Fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydział Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po otrzymaniu stypendium ostatni semestr studiów spędził na Wydziale Fizjoterapii i Rehabilitacji Uniwersytetu we Florencji. Swoją wiedzę wciąż poszerza i aktualizuje na licznych konferencjach oraz sympozjach w kraju i za granicą.

Poza pracą zawodową interesuje się podróżami i sportem. Jest zapalonym żeglarzem oraz posiada 6. stopień uczniowski w kick-boxingu.

Pracę zawodową jako fizjoterapeuta rozpoczął w Carolina Medical Center, gdzie zajmował się przede wszystkim pacjentami ortopedycznymi, neurochirurgicznymi oraz sportowcami. Pracował tam również jako biomechanik w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Pracował także z maratończykami.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał podczas licznych staży zagranicznych m.in. w Klinice Chorób Reumatycznych w Bad Waldsee w Niemczech, w Klinice Ortopedycznej Szpitala Alpejskiego w Belluno we Włoszech oraz w Klinice Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego „Meyer” we Florencji. Był wykładowcą podczas licznych kursów dla ortopedów oraz fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu prowadzonych przez Centrum Edukacji Medycznej CeMed, a także prelegentem na wielu konferencjach i sympozjach z zakresu rehabilitacji, ortopedii oraz medycyny sportowej.

Głównym nurtem jego zainteresowań są nowoczesne sposoby terapii kręgosłupa, rehabilitacja po zabiegach rekonstrukcyjnych, medycyna sportowa oraz prewencja urazów w sporcie kwalifikowanym oraz wśród amatorów. Na co dzień prowadzi głównie terapię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz stawów: biodrowego, kolanowego i skokowego a także barku i łokcia.

 • Kurs PNF podstawowy (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Warsztaty AOSpine Advanced Level Specimen Course - Degenerative Spine
 • Kurs: Podstawy analizy ruchu. Moduł II
 • Kurs OSTRY DYSK. Moduł I - część lędźwiowa kręgosłupa. FizjoSystem
 • Kurs OSTRY DYSK. Moduł II - część szyjna kręgosłupa. FizjoSystem

Warsztaty osteopatyczne:

 • Bezpieczne sposoby manipulacji kręgosłupa szyjnego. Prof. Yves Lepers D.O.
 • Bóle korzeniowe, pniowe i sklerotomowe. Jak dobrać skuteczną technikę osteopatyczną. Prof. Victor de Castro D.O.
 • Protokół diagnostyczny i terapeutyczny radikulopatii lędźwiowej w fazie zapalnej. Bartosz Sikorski D.O.
 • 15 lat osteopatii w Polsce. Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych
Sawicki Piotr

Sawicki Piotr

mgr fizjoterapii, osteopata

Ukończył fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Tuż po studiach rozpoczął pracę z pacjentami ortopedycznymi. Wiedzę pogłębiał na kursach terapii manualnej oraz specjalistycznych 5-letnich studiach z zakresu osteopatii w FICO Osteopathy Academy. Uczestniczył w licznych konferencjach oraz sympozjach dla ortopedów i fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu.

Interesuje się turystyką górską i rowerową, akwarystyką oraz ogrodnictwem. Uwielbia pływać – jest ratownikiem WOPR, instruktorem aqua aerobiku oraz posiada patent żeglarski. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od 2016 roku.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii warszawskich szpitali: Bródnowskiego, Bielańskiego, Banacha, Czerniakowskiego, Lindleya, Instytutu Reumatologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz na stażu w Carolina Medical Center. Pracował w kilku warszawskich prywatnych klinikach rehabilitacji.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, szczególnie problemami dotyczącymi szeroko rozumianych dolegliwości bólowych kręgosłupa: dyskopatia, przepuklina, zmiany zwyrodnieniowe, zespoły przeciążeniowe kręgosłupa, neuropatia, rwa kulszowa, kręgozmyk. Często wymaga to terapii ze stawami obwodowymi tj. staw biodrowy, kolanowy, ramienny, łokciowy i wszystkimi tkankami miękkimi z nimi sąsiadującymi.

W swojej pracy stosuje techniki osteopatyczne:

 • krótkodźwigniowe manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych;
 • techniki tkanek miękkich: punkty spustowe i techniki powięziowe (energizacja mięśniowa, aktywne rozluźnianie, bruzdy powięziowe);
 • neuromobilizacje;
 • techniki trzewne;
 • Terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha
 • Kurs PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Kinesiology Taping
 • Techniki tkanek miękkich wg Jarosława Ciechomskiego
 • Wybrane miękkie techniki manualne w terapii zaburzeń czynnościowych kręgosłupa i stawów obwodowych
 • Warsztaty międzynarodowej organizacji AOSpine
Bąk Marta

Bąk Marta

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od czasu studiów daje się poznać jako pasjonatka nowinek z zakresu fizjoterapii, które zgłębia śledząc artykuły naukowe. Doświadczenie zdobywała pracując z pacjentami w Polsce i za granicą. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od kwietnia 2017 roku. Wolne chwile wypełnia jej kino i sport.

Z fizjoterapią zawodowo związana jest od czasu uzyskania tytułu fizjoterapeuty na poziomie licencjackim w 2010 roku. Pracowała i odbywała praktyki zawodowe w wielu placówkach specjalistycznych w zakresie ortopedii, pediatrii, a także pracy z pacjentem apallicznym i minimalną świadomością. Po uzyskaniu tytułu magistra fizjoterapii praktykowała w Niemczech i Austrii, gdzie sprecyzowała swoje zainteresowania.

Dużą grupę jej pacjentów stanowią osoby z zespołami bólowymi stawów - kolan, łokci czy nadgarstka (np. zespół cieśni nadgarstka), a także cierpiące z powodu zwyrodnień stawów stopy (np. halluksy). Specjalizuje się również w rehabilitacji po uszkodzeniu nerwów obwodowych, rehabilitacji zaburzeń głosu (poprawa czynności krtani) oraz stawów żuchwowo-skroniowych w przypadkach ortodontycznych. Szczególną satysfakcję sprawia jej praca z kobietami w ciąży i po porodzie.

 • Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
 • Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa. Miesięczny kurs organizowany przez Foeldi Schule w Krakowie
 • Terapia punktów spustowych
 • Masaż tkanek głębokich
 • Anatomia palpacyjna
 • Kinesiology Taping
 • Strukturalna praca z ciałem w oparciu o taśmy anatomiczne Toma Myers’a, prowadzący: John Smith
 • Zastosowanie przyrządu TheraCane w autoterapii punktów spustowych i maksymalnie bolesnych
 • Terapia Manualna według koncepcji Maitland
Rogalewicz Marta

Rogalewicz Marta

mgr fizjoterapii, neuroinformatyk, trener przygotowania motorycznego

Ukończyła studia magisterskie na Oddziale Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, realizowane częściowo na Instituto Politécnico do Porto. Jest również neuroinformatykiem - dyplom w tym zakresie uzyskała na Wydziale Fizyki UW. Ekspert oceny FMS. Głównym obszarem jej zainteresowań jest fizjoterapia sportowa. Z Hildebrandt Rehabilitacja związana jest od grudnia 2017 roku.

W terapii manualnej zajmuje się szczególnie terapią tkanek miękkich (pracuje na systemach powięziowych zgodnie z koncepcją Fascial Manipulation), natomiast w treningu medycznym koncentruje się na kształtowaniu i rozwijaniu fundamentalnych wzorców ruchowych oraz profilaktyce urazów. W wolnym czasie tańczy zumbę i podróżuje.

Doświadczenie zdobywała na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii wiodących warszawskich szpitali oraz w szpitalach portugalskich: Hospital Geral de Santo António w Porto oraz specjalistycznym Centro Hospitalar de Entre o Douro e Vouga w Santa Maria da Feira. Wiedzę kliniczną pogłębiała również w czasie stażu Amadora-Sintra.

Poza kliniką pracuje jako personalny trener medyczny, prowadzi zajęcia grupowe, a także szkolenia z zakresu treningu medycznego, anatomii, biomechaniki i fizjologii wysiłku. Szkoleniowiec międzynarodowej organizacji REPs EQF 5.

Wyjątkową satysfakcję sprawia jej praca z osobami aktywnymi fizycznie oraz sportowcami zawodowymi i amatorskim. Zajmuje się w szczególności rehabilitacją po urazach sportowych, uszkodzeniu nerwów obwodowych, urazach mięśniowych oraz po szyciu mięśni i ścięgien. Prowadzi również terapię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz barku. Szczególną troską i wsparciem otacza kobiety w ciąży i po porodzie.

Ukończone kursy:

 • Trening medyczny
 • Trening funkcjonalny, międzynarodowa akredytacja REPs EQF 3
 • Masterclass: Trening medyczny w jednostkach klinicznych
 • Warsztaty kettlebells (Metoda Hardstyle)
 • Fascial Manipulation by Luigi Stecco lvl 1
 • FMS I, FMS II
 • Functional And Careful Training
 • Pilates Matwork
 • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich: Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie (TM III)
 • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich: Techniki energizacji mięśni cz I i cz. II (TM I + TM II)
 • Kinesiology Taping
Bujko Maciej

lek. med. Bujko Maciej

specjalista neurochirurgii

Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z neurochirurgii odbył w Klinice Neurochirurgii tej uczelni oraz w Klinice Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Ukończył 4-letni cykl Polskiej Szkoły Neurochirurgii i 4-letni cykl Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Training. Odbył również 2-letni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Spine Training. Jest autorem licznych publikacji naukowych.

Pracę rozpoczął w Klinice Neurotraumatologii, Traumatologii i Okulistyki Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Był konsultantem neurochirurgiem w Carolina Medical Center oraz Centrum GammaKnife. Pracował w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie jako neurochirurg dziecięcy oraz w Szpitalu Praskim im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie jako neurochirurg dorosłych. Obecnie pracuje na Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Jest wykładowcą kursów specjalizacyjnych i doskonalących dla lekarzy, studentów i fizjoterapeutów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, European Association of Neurosurgical Societies oraz AOSpine. Dysponuje szeregiem certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m.in. certyfikat BTLS, American Red Cross CPR for the Professional Rescuer and Lifeguard Certificate).

Specjalizuje się w chirurgii guzów mózgu, podstawy czaszki oraz operacyjnym i wewnątrznaczyniowym leczeniu malformacji naczyniowych mózgu (tętniaków, naczyniaków). Ponadto zajmuje się chirurgią kręgosłupa i rdzenia kręgowego - leczy dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe z dostępów przednich i tylnych. Przeprowadza procedury instrumentalnych stabilizacji kręgosłupa oraz wszczepiania sztucznych dysków. Operacje wykonuje zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

Doroszewski Grzegorz

lek. med. Doroszewski Grzegorz

specjalista ortopedii i traumatologii

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada Certyfikat (PTMS) uprawniający do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. W wolnym czasie podróżuje. Jest zwolennikiem aktywnego trybu życia oraz wycieczek rowerowych.

Karierę medyczną rozpoczął w Carolina Medical Center na Oddziale Chirurgii Kończyny Dolnej oraz w Centrum Urazów Sportowych. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz Kadrą Narodową Polskiego Związku Pływackiego. Współpracował także z biegaczami – amatorami i profesjonalistami - oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Był instruktorem podczas kursów artroskopii stawów kolanowego oraz skokowego. Obecnie pracuje m.in. w Klinice Ortopedii SPSK im. prof. A. Grucy w Otwocku na Oddziale Patologii i Uszkodzeń Miednicy.

W obszarze jego zainteresowań leżą: chirurgia stawu kolanowego (artroskopie, rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL), artrsokopowe szycie łąkotek, osteotomie podkolanowe, endoprotezoplastyka), skokowego (artroskopie, zabiegi rekonstrukcyjne) oraz stawu biodrowego (endoprotezoplastyka), a także urazy miednicy, narządu ruchu – w tym urazy sportowe i tancerzy.

Nakrajnik Sylwia

Nakrajnik Sylwia

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale Fizjoterapii. Doświadczenie zdobywała w trakcie praktyk i pracy w warszawskich szpitalach klinicznych oraz placówkach rehabilitacyjnych.

Jest wykwalifikowanym specjalistą terapii manualnej wg Szkoły Niemieckiej, ponadto specjalizuje się w treningu medycznym.

Zawodowo fizjoterapią zajmuje się od 2015 roku. Pracowała w placówkach państwowych oraz prywatnych, gdzie szkoliła swoje umiejętności w zakresie terapii manualnej i indywidualnej pracy z pacjentem.

Pacjenci, z którymi współpracuje to osoby z szeroko rozumianymi schorzeniami narządu ruchu (po urazach, operacjach, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów) oraz układu nerwowego (porażenia, niedowłady). W Hildebrandt Rehabilitacja pracuje jako trener przygotowania motorycznego.

 • Terapia manualna OW Moduł 1-3 wg Szkoły Niemieckiej
 • Terapia manualna UW moduł 1-2 wg Szkoły Niemieckiej
 • Terapia manualna FMT wg Szkoły Niemieckiej
 • Terapia manualna wg Szkoły Niemieckiej – moduł egzaminacyjny
 • PNF – kurs podstawowy
Zofia Maślanka

Maślanka Zofia

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Studia licencjackie ukończyła na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie, natomiast tytuł magistra fizjoterapii uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od najmłodszych lat związana jest ze sportem. Kilka lat wyczynowo trenowała pływanie, co kontynuuje zdobywając uprawnienia instruktorskie.

Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywała na oddziałach ortopedii, neurologii, neurochirurgii, chirurgii, reumatologii, kardiologii i pediatrii warszawskich szpitali oraz w prywatnych placówkach fizjoterapeutycznych. Po zakończeniu studiów pierwszego stopnia rozpoczęła pracę zawodową z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz po zabiegach operacyjnych kręgosłupa.

Szczególnie interesuje się rehabilitacją pacjentek po porodzie cesarskim cięciem oraz zagadnieniami z zakresu ergonomii kręgosłupa. Jako trener przygotowania motorycznego pracuje z pacjentami w każdym wieku i z różnymi schorzeniami, jednak zawsze zwraca uwagę na szczegóły i poprawną technikę wykonywania zadań.

 • Kurs instruktora sportu AWF w pływaniu
 • Posture in people in wheelchairs – prevention, symptoms, causes, diagnosis and treatment
 • Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia, ICF
Mikołaj Ostrowski

Ostrowski Mikołaj

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Licencjat uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie, a stopień magisterski w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Uważa, że w fizjoterapii ważnym elementem terapii jest ruch i regularne ćwiczenia. Rozwija się głównie w kierunku fizjoterapii ortopedycznej, leczeniu kontuzji oraz ich prewencji.

Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywał podczas praktyk zarówno w przychodniach zajmujących się pacjentami ortopedycznymi i sportowcami, jak też na oddziałach warszawskich szpitali.

Ze sportem związany jest od dziecka. W szkole podstawowej trenował akrobatykę sportową, osiągając wyniki na poziomie mistrzostw Polski w skokach na ścieżce. Jest instruktorem capoeiry – brazylijskiej sztuki walki, którą trenuje już 10 lat.

 • Masaż tkanek głębokich
 • Anatomia palpacyjna
 • Diagnostyka i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego
 • Diagnostyka i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach kompleksu barkowo-ramiennego

W wolnym czasie regularnie trenuje capoeirę. Interesuje się szeroko rozumianym zdrowym stylem życia i stara wprowadzać odpowiednie nawyki w swoją codzienność.

Mateusz Kaczor

Kaczor Mateusz

mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W czasie studiów zaczął pogłębiać wiedzę z zakresu ortopedii i profilaktyki przeciwurazowej, biorąc udział w licznych sympozjach i szkoleniach fizjoterapeutycznych.
Obecnie kontynuuje naukę, zagłębiając się w tematykę medycyny osteopatycznej. Od 2019r. ma przyjemność uczyć się pod czujnym okiem specjalistów z całej Europy, jako student prestiżowej szkoły Osteopathie Schule Deutschland, prowadzonej w modelu niemieckim.
Celem jego terapii jest nie tylko zlikwidowanie dolegliwości, lecz również identyfikacja ich przyczyny, a także odpowiednia edukacja pacjenta, która umożliwi zapobieganie ich nawrotowi.

Wiedzę z zakresu biomechaniki układu ruchu i profilaktyki przeciwurazowej zaczął zdobywać od 2016r. wraz z otrzymaniem europejskiej akredytacji trenerskiej z wpisem do EREPS. Praktykował w licznych szpitalach ortopedycznych i pediatrycznych na terenie Warszawy i Krakowa, oraz w Centrum Medycznym Damiana. Odbył półroczny staż na oddziale neurologii dziecięcej w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Z Hildebrandt Rehabilitacja związany od stycznia 2018r.

Specjalizuje się w terapii ortopedycznej zarówno dorosłych jak i dzieci. Chętnie pomaga kobietom w procesie przygotowania ciała do porodu oraz przywróceniu harmonii napięciowej po rozwiązaniu. W swojej pracy wykorzystuje głównie techniki i założenia Osteopatycznej Terapii Manualnej, co sprawia, że często terapia nie jest bolesna. W procesie rehabilitacji stosuje techniki terapii wisceralnej oraz cranio-sacralnej, uwzględniając wpływ narządów wewnętrznych na mechanikę ruchu.

 • Osteopatia Pediatryczna
 • Mięśniowo-powięziowa terapia miednicy i odcinka lędźwiowego
 • Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej. Kręgosłup szyjny, piersiowy, lędźwiowy
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniu stawu kolanowego, moduł I i II
 • Mobilność i stabilność w kontekście przygotowania sportowca i prewencji urazów
 • Trening personalny kobiet w ciąży
 • Technogym Personal Trainer
umów się na wizytę
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności