Hildebrandt Rafał

Hildebrandt Rafał

mgr fizjoterapii, założyciel kliniki

Ukończył Oddział Fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydział Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po otrzymaniu stypendium ostatni semestr studiów spędził na Wydziale Fizjoterapii i Rehabilitacji Uniwersytetu we Florencji. Swoją wiedzę wciąż poszerza i aktualizuje na licznych konferencjach oraz sympozjach w kraju i za granicą.

Poza pracą zawodową interesuje się podróżami i sportem. Jest zapalonym żeglarzem oraz posiada 6. stopień uczniowski w kick-boxingu.

Pracę zawodową jako fizjoterapeuta rozpoczął w Carolina Medical Center, gdzie zajmował się przede wszystkim pacjentami ortopedycznymi, neurochirurgicznymi oraz sportowcami. Pracował tam również jako biomechanik w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Pracował także z maratończykami.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał podczas licznych staży zagranicznych m.in. w Klinice Chorób Reumatycznych w Bad Waldsee w Niemczech, w Klinice Ortopedycznej Szpitala Alpejskiego w Belluno we Włoszech oraz w Klinice Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego „Meyer” we Florencji. Był wykładowcą podczas licznych kursów dla ortopedów oraz fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu prowadzonych przez Centrum Edukacji Medycznej CeMed, a także prelegentem na wielu konferencjach i sympozjach z zakresu rehabilitacji, ortopedii oraz medycyny sportowej.

Głównym nurtem jego zainteresowań są nowoczesne sposoby terapii kręgosłupa, rehabilitacja po zabiegach rekonstrukcyjnych, medycyna sportowa oraz prewencja urazów w sporcie kwalifikowanym oraz wśród amatorów. Na co dzień prowadzi głównie terapię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz stawów: biodrowego, kolanowego i skokowego a także barku i łokcia.

 • Kurs PNF podstawowy (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Warsztaty AOSpine Advanced Level Specimen Course - Degenerative Spine
 • Kurs: Podstawy analizy ruchu. Moduł II
 • Kurs OSTRY DYSK. Moduł I - część lędźwiowa kręgosłupa. FizjoSystem
 • Kurs OSTRY DYSK. Moduł II - część szyjna kręgosłupa. FizjoSystem

Warsztaty osteopatyczne:

 • Bezpieczne sposoby manipulacji kręgosłupa szyjnego. Prof. Yves Lepers D.O.
 • Bóle korzeniowe, pniowe i sklerotomowe. Jak dobrać skuteczną technikę osteopatyczną. Prof. Victor de Castro D.O.
 • Protokół diagnostyczny i terapeutyczny radikulopatii lędźwiowej w fazie zapalnej. Bartosz Sikorski D.O.
 • 15 lat osteopatii w Polsce. Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych
Sawicki Piotr

Sawicki Piotr

mgr fizjoterapii, osteopata

Ukończył fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Tuż po studiach rozpoczął pracę z pacjentami ortopedycznymi. Wiedzę pogłębiał na kursach terapii manualnej oraz specjalistycznych 5-letnich studiach z zakresu osteopatii w FICO Osteopathy Academy. Uczestniczył w licznych konferencjach oraz sympozjach dla ortopedów i fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu.

Interesuje się turystyką górską i rowerową, akwarystyką oraz ogrodnictwem. Uwielbia pływać – jest ratownikiem WOPR, instruktorem aqua aerobiku oraz posiada patent żeglarski. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od 2016 roku.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii warszawskich szpitali: Bródnowskiego, Bielańskiego, Banacha, Czerniakowskiego, Lindleya, Instytutu Reumatologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz na stażu w Carolina Medical Center. Pracował w kilku warszawskich prywatnych klinikach rehabilitacji.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, szczególnie problemami dotyczącymi szeroko rozumianych dolegliwości bólowych kręgosłupa: dyskopatia, przepuklina, zmiany zwyrodnieniowe, zespoły przeciążeniowe kręgosłupa, neuropatia, rwa kulszowa, kręgozmyk. Często wymaga to terapii ze stawami obwodowymi tj. staw biodrowy, kolanowy, ramienny, łokciowy i wszystkimi tkankami miękkimi z nimi sąsiadującymi.

W swojej pracy stosuje techniki osteopatyczne:

 • krótkodźwigniowe manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych;
 • techniki tkanek miękkich: punkty spustowe i techniki powięziowe (energizacja mięśniowa, aktywne rozluźnianie, bruzdy powięziowe);
 • neuromobilizacje;
 • techniki trzewne;
 • Terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha
 • Kurs PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
 • Kinesiology Taping
 • Techniki tkanek miękkich wg Jarosława Ciechomskiego
 • Wybrane miękkie techniki manualne w terapii zaburzeń czynnościowych kręgosłupa i stawów obwodowych
 • Warsztaty międzynarodowej organizacji AOSpine
Bujko Maciej

lek. med. Bujko Maciej

specjalista neurochirurgii

Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z neurochirurgii odbył w Klinice Neurochirurgii tej uczelni oraz w Klinice Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Ukończył 4-letni cykl Polskiej Szkoły Neurochirurgii i 4-letni cykl Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Training. Odbył również 2-letni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Spine Training. Jest autorem licznych publikacji naukowych.

Pracę rozpoczął w Klinice Neurotraumatologii, Traumatologii i Okulistyki Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Był konsultantem neurochirurgiem w Carolina Medical Center oraz Centrum GammaKnife. Pracował w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie jako neurochirurg dziecięcy oraz w Szpitalu Praskim im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie jako neurochirurg dorosłych. Obecnie pracuje na Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Jest wykładowcą kursów specjalizacyjnych i doskonalących dla lekarzy, studentów i fizjoterapeutów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, European Association of Neurosurgical Societies oraz AOSpine. Dysponuje szeregiem certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m.in. certyfikat BTLS, American Red Cross CPR for the Professional Rescuer and Lifeguard Certificate).

Specjalizuje się w chirurgii guzów mózgu, podstawy czaszki oraz operacyjnym i wewnątrznaczyniowym leczeniu malformacji naczyniowych mózgu (tętniaków, naczyniaków). Ponadto zajmuje się chirurgią kręgosłupa i rdzenia kręgowego - leczy dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe z dostępów przednich i tylnych. Przeprowadza procedury instrumentalnych stabilizacji kręgosłupa oraz wszczepiania sztucznych dysków. Operacje wykonuje zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

Doroszewski Grzegorz

lek. med. Doroszewski Grzegorz

specjalista ortopedii i traumatologii

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada Certyfikat (PTMS) uprawniający do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. W wolnym czasie podróżuje. Jest zwolennikiem aktywnego trybu życia oraz wycieczek rowerowych.

Karierę medyczną rozpoczął w Carolina Medical Center na Oddziale Chirurgii Kończyny Dolnej oraz w Centrum Urazów Sportowych. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz Kadrą Narodową Polskiego Związku Pływackiego. Współpracował także z biegaczami – amatorami i profesjonalistami - oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Był instruktorem podczas kursów artroskopii stawów kolanowego oraz skokowego. Obecnie pracuje m.in. w Klinice Ortopedii SPSK im. prof. A. Grucy w Otwocku na Oddziale Patologii i Uszkodzeń Miednicy.

W obszarze jego zainteresowań leżą: chirurgia stawu kolanowego (artroskopie, rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL), artrsokopowe szycie łąkotek, osteotomie podkolanowe, endoprotezoplastyka), skokowego (artroskopie, zabiegi rekonstrukcyjne) oraz stawu biodrowego (endoprotezoplastyka), a także urazy miednicy, narządu ruchu – w tym urazy sportowe i tancerzy.

Alicja Ostrowska

Ostrowska Alicja

mgr fizjoterapii

Otrzymała tytuł Magistra Fizjoterapii na wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu terapii manualnej oraz w specjalistycznych treningach medycznych. Od 2020 roku intensywnie szkoli się w tematyce ginekologii i położnictwa oraz wiąże z tym swoją zawodową przyszłość. W przeszłości związana z siatkówką oraz żeglarstwem. W wolnym czasie zajmuje się rozwijaniem rodzinnej winnicy oraz agroturystyki. Jest duszą towarzystwa, która uwielbia podróżować.

Praktykę zawodową zdobywała na oddziałach ortopedii, neurologii i onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym oraz w Centrum Onkologii. W przeszłości zajmowała się fizjoterapią ortopedyczną oraz treningami medycznymi. Obecnie pracuje jako fizjoterapeutka uroginekologiczna w kilku gabinetach na terenie Warszawy.

Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej. Przyjmuje pacjentki borykające się z problemami nietrzymania moczu, bolesnymi miesiączkami, dysfunkcjami seksualnymi. Pomaga przygotować się do ciąży, porodu oraz przejść przez okres połogu. Zajmuje się również terapią blizny oraz rozejściem kresy białej.

 • Kurs Funkcjonalnej Terapii Manualnej wg koncepcji Mulligana (moduł A i B)
 • Fizjoterapia Zaburzeń Dna Miednicy Metodą Koszli
 • Integracyjna Terapia Blizn
 • Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa
 • Masaż Tkanek Głębokich
 • echniki relaksacji w ciąży; Rehabilitacja okołoporodowa; Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego
 • Seksualność a niepełnosprawność u kobiet - zaburzenia działania mięśni dna miednicy
 • Trening kobiet w ciąży
 • Trening kobiet po ciąży
 • Trening Core
 • Kinesiotaping
Maciej Olszewski

Olszewski Maciej

mgr fizjoterapii

Absolwent Fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończył także 4-letnie studia w obszarze osteopatii. Już w trakcie studiów szkolił się w obszarze holistycznego podejścia do pracy z Pacjentem. W trakcie terapii uwzględnia także wskazówki dietetyczne. Wieloletni członek Anatomicznego koła naukowego, w którym pełnił funkcję przewodniczącego sekcji Anatomii Chirurgicznej i Narządu Ruchu. W ramach koła naukowego wraz z SKN Ortopedii i Traumatologii organizował warsztaty anatomii klinicznej stawu ramiennego i kolanowego z zastosowaniem artroskopii i obrazowania ultrasonograficznego. Interesuje się medycyną, szczególnie zgłębianiem tajemnic anatomii i fizjologii człowieka oraz sportem. Amatorsko grywa w siatkówkę.

Doświadczenie zdobył podczas praktyk w Warszawskich szpitalach na oddziałach m. in. neurologii, ortopedii i reumatologii. Pracę zawodową rozpoczął juz w trakcie trwania studiów magisterskich. Pracował w klinikach rehabilitacyjnych na terenie Warszawy gdzie współpracował z lekarzami m.in. z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy.

Specjalizuje w pracy z osobami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, po stanach operacyjnych, zaburzeniami stawów obwodowych oraz zaburzeniami funkcjonalnymi narządów. W swojej pracy wykorzystuje głównie techniki i założenia Osteopatycznej Terapii Manualnej, co sprawia, że często terapia nie jest bolesna. W procesie rehabilitacji stosuje manipulacje krótkodźwigniowe typu HVLA, techniki terapii wisceralnej i cranio-sacralnej oraz rozluźnienie mięśniowo powięziowe, uwzględniając wpływ narządów wewnętrznych na mechanikę ruchu.

 • Dry Needling therapy myofascial therapy according to the principles of Travell & Simons: moduł I oraz poziom zaawansowany
 • Klawipresura w ortopedii i neurologii
 • Suche igłowanie - medyczna akupunktura
 • Pinoterapia (pinopresura)
 • Organizacja warsztatów Anatomii Klinicznej Stawu ramiennego z zastosowaniem artroskopii i ultrasonografii
Bartłomiej Krasowski

Krasowski Bartłomiej

mgr fizjoterapii

Absolwent kierunku Fizjoterapia na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Certyfikowany trener medyczny oraz terapeuta manualny. Pracę w gabinecie łączy z opieką medyczną nad młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz Legia Soccer Schools.

Doświadczenie i wiedzę zdobywał m.in. na oddziałach ortopedii i neurologii w Szpitalu Bielańskim oraz w Wojskowym Instytucie Medycznym. W latach 2021-2022 odbył roczny staż w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Specjalizuje się w fizjoterapii sportowej oraz terapią osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz stawów obwodowych ze szczególnym uwzględnieniem kończyny dolnej. W swojej pracy łączy techniki terapii manualnej i masażu tkanek głębokich ze spersonalizowanym treningiem medycznym oraz treningiem siłowym, który jest według niego niezbędny do uzyskania trwałych efektów terapii.

 • Masaż tkanek głębokich
 • Terapia manualna wg Maitlanda
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu biodrowego moduł I i II
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego moduł I i II
 • Trener medyczny
 • Programowanie treningowe oraz monitoring
 • Fizjoterapia sportowa w urazach stawu skokowego i podudzia
 • Kompleksowa diagnostyka narządu ruchu w fizjoterapii
 • Staw skokowy
Kawończyk Monika

Kawończyk Monika

mgr fizjoterapii

Z naszym Ośrodkiem związana od 2022roku. Tytuł Magistra Fizjoterapii uzyskała na wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Swoje kompetencje nieustannie poszerza w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia z zakresu terapii manualnej (głównie w oparciu o Szkołę Niemiecką z elementami osteopatii), przygotowania motorycznego, stretchingu powięziowego, pilatesu oraz szeroko pojętej psychosomatyki i terapii stawów skroniowo-żuchwowych. Uczestniczka licznych warsztatów ortopedycznych i neurologicznych. Drugą pasją Moniki są innowacje z pogranicza fizjoterapii i robotyki. Posiada doświadczenie w pracy z systemami służącymi do oceny funkcji motorycznych takimi jak BTE Primus, Luna EMG, bądź egzoszkielet ReWalk służący do reedukacji chodu. Jest certyfikowaną instruktorką Fitness. Pracę w gabinecie łączy z indywidualnie dostosowanym treningiem do pacjenta. Kiedyś związana z piłką ręczną, siatkówką i tańcem. Jej pasją są wędrówki górskie i wspinaczka.

Od początku swojego życia zawodowego związana z Ośrodkami „Hildebrandt Rehabilitacja”. Przeszła cały autorski program szkolenia Młodych Fizjoterapeutów polegający na szkoleniach wewnętrznych, cotygodniowych odprawach oraz cyklicznym udziale w zabiegach operacyjnych wykonywanych przez najbardziej doświadczonych lekarzy związanych z naszym Ośrodkiem. Doświadczenie zdobywała również podczas praktyk na terenie województwa Opolskiego na oddziałach m.in. ortopedii, neurologii, pediatrii, intensywnej terapii, onkologii czy psychiatrii. Monika posiada także doświadczenie w pracy z dziećmi - jeszcze w czasie studiów prowadziła zajęcia sensomotoryczne i korekcyjne w kierunku redukcji wad postawy. Również podczas studiów miała możliwość nauki anatomii prawidłowej w Guben Plastinarium, co uważa za jeden z kamieni milowych w swoim zawodowym rozwoju. Jest autorką pracy badawczej dotyczącej „Wpływu fizjoterapii na chorobę afektywną dwubiegunową.”

Specjalizuje się w fizjoterapii sportowej łącząc techniki manualne ze spersonalizowanym treningiem medycznym. Zajmuje się fizjoterapią osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych. W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do każdego pacjenta oraz uważa, że aktywność fizyczna jest kluczowym elementem w usprawnianiu pacjenta.

umów się na wizytę
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zobacz naszą politykę prywatności