Zespół Hildebrandt Rehabilitacja

Hildebrandt Rafał
mgr fizjoterapii, założyciel kliniki
Ukończył Oddział Fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydział Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po otrzymaniu stypendium ostatni semestr studiów spędził na Wydziale Fizjoterapii i Rehabilitacji Uniwersytetu we Florencji. Swoją wiedzę wciąż poszerza i aktualizuje na licznych konferencjach oraz sympozjach w kraju i za granicą.
Poza pracą zawodową interesuje się podróżami i sportem. Jest zapalonym żeglarzem oraz posiada 6. stopień uczniowski w kick-boxingu.
Pracę zawodową jako fizjoterapeuta rozpoczął w Carolina Medical Center, gdzie zajmował się przede wszystkim pacjentami ortopedycznymi, neurochirurgicznymi oraz sportowcami. Pracował tam również jako biomechanik w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Pracował także z maratończykami.
Wiedzę i doświadczenie zdobywał podczas licznych staży zagranicznych m.in. w Klinice Chorób Reumatycznych w Bad Waldsee w Niemczech, w Klinice Ortopedycznej Szpitala Alpejskiego w Belluno we Włoszech oraz w Klinice Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego „Meyer” we Florencji. Był wykładowcą podczas licznych kursów dla ortopedów oraz fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu prowadzonych przez Centrum Edukacji Medycznej CeMed, a także prelegentem na wielu konferencjach i sympozjach z zakresu rehabilitacji, ortopedii oraz medycyny sportowej.
Głównym nurtem jego zainteresowań są nowoczesne sposoby terapii kręgosłupa, rehabilitacja po zabiegach rekonstrukcyjnych, medycyna sportowa oraz prewencja urazów w sporcie kwalifikowanym oraz wśród amatorów. Na co dzień prowadzi głównie terapię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego oraz stawów: biodrowego, kolanowego i skokowego a także barku i łokcia.
- Kurs PNF podstawowy (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
- Warsztaty AOSpine Advanced Level Specimen Course - Degenerative Spine
- Kurs: Podstawy analizy ruchu. Moduł II
- Kurs OSTRY DYSK. Moduł I - część lędźwiowa kręgosłupa. FizjoSystem
- Kurs OSTRY DYSK. Moduł II - część szyjna kręgosłupa. FizjoSystem
Warsztaty osteopatyczne:
- Bezpieczne sposoby manipulacji kręgosłupa szyjnego. Prof. Yves Lepers D.O.
- Bóle korzeniowe, pniowe i sklerotomowe. Jak dobrać skuteczną technikę osteopatyczną. Prof. Victor de Castro D.O.
- Protokół diagnostyczny i terapeutyczny radikulopatii lędźwiowej w fazie zapalnej. Bartosz Sikorski D.O.
- 15 lat osteopatii w Polsce. Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych

Sawicki Piotr
mgr fizjoterapii, osteopata
Ukończył fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2009 roku. Tuż po studiach rozpoczął pracę z pacjentami ortopedycznymi. Wiedzę pogłębiał na kursach terapii manualnej oraz specjalistycznych 5-letnich studiach z zakresu osteopatii w FICO Osteopathy Academy. Uczestniczył w licznych konferencjach oraz sympozjach dla ortopedów i fizjoterapeutów z zakresu leczenia i rehabilitacji narządu ruchu.
Interesuje się turystyką górską i rowerową, akwarystyką oraz ogrodnictwem. Uwielbia pływać – jest ratownikiem WOPR, instruktorem aqua aerobiku oraz posiada patent żeglarski. W Hildebrandt Rehabilitacja pomaga pacjentom od 2016 roku.
Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii warszawskich szpitali: Bródnowskiego, Bielańskiego, Banacha, Czerniakowskiego, Lindleya, Instytutu Reumatologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz na stażu w Carolina Medical Center. Pracował w kilku warszawskich prywatnych klinikach rehabilitacji.
Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, szczególnie problemami dotyczącymi szeroko rozumianych dolegliwości bólowych kręgosłupa: dyskopatia, przepuklina, zmiany zwyrodnieniowe, zespoły przeciążeniowe kręgosłupa, neuropatia, rwa kulszowa, kręgozmyk. Często wymaga to terapii ze stawami obwodowymi tj. staw biodrowy, kolanowy, ramienny, łokciowy i wszystkimi tkankami miękkimi z nimi sąsiadującymi.
W swojej pracy stosuje techniki osteopatyczne:
- krótkodźwigniowe manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych;
- techniki tkanek miękkich: punkty spustowe i techniki powięziowe (energizacja mięśniowa, aktywne rozluźnianie, bruzdy powięziowe);
- neuromobilizacje;
- techniki trzewne;
- Terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha
- Kurs PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)
- Kinesiology Taping
- Techniki tkanek miękkich wg Jarosława Ciechomskiego
- Wybrane miękkie techniki manualne w terapii zaburzeń czynnościowych kręgosłupa i stawów obwodowych
- Warsztaty międzynarodowej organizacji AOSpine

lek. med. Bujko Maciej
specjalista neurochirurgii
Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację z neurochirurgii odbył w Klinice Neurochirurgii tej uczelni oraz w Klinice Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
Ukończył 4-letni cykl Polskiej Szkoły Neurochirurgii i 4-letni cykl Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Training. Odbył również 2-letni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Spine Training. Jest autorem licznych publikacji naukowych.
Pracę rozpoczął w Klinice Neurotraumatologii, Traumatologii i Okulistyki Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Był konsultantem neurochirurgiem w Carolina Medical Center oraz Centrum GammaKnife. Pracował w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie jako neurochirurg dziecięcy oraz w Szpitalu Praskim im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie jako neurochirurg dorosłych. Obecnie pracuje na Oddziale Neurochirurgicznym Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.
Jest wykładowcą kursów specjalizacyjnych i doskonalących dla lekarzy, studentów i fizjoterapeutów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, European Association of Neurosurgical Societies oraz AOSpine. Dysponuje szeregiem certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m.in. certyfikat BTLS, American Red Cross CPR for the Professional Rescuer and Lifeguard Certificate).
Specjalizuje się w chirurgii guzów mózgu, podstawy czaszki oraz operacyjnym i wewnątrznaczyniowym leczeniu malformacji naczyniowych mózgu (tętniaków, naczyniaków). Ponadto zajmuje się chirurgią kręgosłupa i rdzenia kręgowego - leczy dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe z dostępów przednich i tylnych. Przeprowadza procedury instrumentalnych stabilizacji kręgosłupa oraz wszczepiania sztucznych dysków. Operacje wykonuje zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

lek. med. Doroszewski Grzegorz
specjalista ortopedii i traumatologii
Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada Certyfikat (PTMS) uprawniający do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. W wolnym czasie podróżuje. Jest zwolennikiem aktywnego trybu życia oraz wycieczek rowerowych.
Karierę medyczną rozpoczął w Carolina Medical Center na Oddziale Chirurgii Kończyny Dolnej oraz w Centrum Urazów Sportowych. Opiekował się m.in. zawodnikami przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Soczi 2014 oraz Kadrą Narodową Polskiego Związku Pływackiego. Współpracował także z biegaczami – amatorami i profesjonalistami - oraz tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Był instruktorem podczas kursów artroskopii stawów kolanowego oraz skokowego. Obecnie pracuje m.in. w Klinice Ortopedii SPSK im. prof. A. Grucy w Otwocku na Oddziale Patologii i Uszkodzeń Miednicy.
W obszarze jego zainteresowań leżą: chirurgia stawu kolanowego (artroskopie, rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego (ACL), artrsokopowe szycie łąkotek, osteotomie podkolanowe, endoprotezoplastyka), skokowego (artroskopie, zabiegi rekonstrukcyjne) oraz stawu biodrowego (endoprotezoplastyka), a także urazy miednicy, narządu ruchu – w tym urazy sportowe i tancerzy.

Piekut Jakub
mgr fizjoterapii, trener przygotowania motorycznego
Przygodę z fizjoterapią rozpoczął z miłości do sportu oraz ciekawości na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Absolwent Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczestniczył w licznych kursach oraz konferencjach dotyczących nowoczesnych technik leczenia dysfunkcji narządu ruchu.
Od dziecka związany ze sportem, który zajmuję mu większość czasu wolnego. Występował w 3 lidze piłkarskiej, nadal aktywnie uprawia ten sport. W dzieciństwie z sukcesami uprawiał również tenisa ziemnego. Pasjonat historii, uwielbiający podróże.
Praktykę zdobywał na oddziałach ortopedii, neurologii, chirurgii i reumatologii w szpitalach Bielańskim i Szaserów w Warszawie oraz Grucy w Otwocku. Na ostatnim roku studiów magisterskich odbył roczny staż jako fizjoterapeuta Akademii Legii Warszawa. Trener przygotowania motorycznego drużyn juniorskich akademii piłkarskich certyfikowanych Złotą Gwiazdką PZPN.
Specjalizuje się w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Ponadto, pomaga wrócić do aktywności osobom po urazach sportowych. Do każdego pacjenta podchodzi holistycznie i bardzo indywidualnie. W swojej pracy kieruje się zdobytą wiedzą teoretyczną, doświadczeniem praktycznym oraz specjalistyczną literaturą naukową.
- Terapia Manualna wg. Koncepcji Maitlanda – Jedna z najpopularniejszych na świecie szkół terapii manualnej, pozwalająca oddziaływać na stawy, mięśnie oraz tkankę nerwową. Oparta o bezpieczne i efektywne metody techniki metody terapii manualnej.
- Masaż Tkanek Głębokich w ujęciu klinicznym – Forma manualnej pracy z ciałem. Świadome, nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. Bezpośredni rodzaj pracy zwiększający gibkość i ruchomości tkanek miękkich. Poprawa ich jakości w ergonomiczny i ekonomiczny sposób.
- Kinesiotaping – Stosowany jako metoda poprawiająca funkcje mięśni oraz więzadeł, normalizująca napięcie mięśniowe oraz aktywacja układu limfatycznego. Świetne uzupełnienie terapii.
- Suche igłowanie – medyczna akupunktura.

Świątek Jakub
mgr fizjoterapii
Tytuł magistra fizjoterapii uzyskał na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Cetryfikowany trener personalny. Autor publikacji naukowych w zakresie fizjoterapii narządu ruchu. Prace w gabinecie łączy z opieką fizjoterapeutyczną nad młodymi piłkarzami w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa
Jego pasją od dziecka jest sport – piłka nożna i koszykówka, którą uprawiał przez wiele lat przechodząc przez wszystkie szczeble kariery juniorskie
Praktykę zawodową zdobywał na oddziałach ortopedii, neurologii i chirurgii w szpitalu Bielańskim oraz w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Odbył również prestiżowe staże w prywatnych placówkach na terenie Warszawy.
Specjalizuje się w fizjoterapii sportowej z powodzeniem łącząc techniki manualne ze spersonalizowanym treningiem oraz w fizjoterapii osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych. W swojej pracy kieruje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta oraz przeświadczeniem, że najlepszą drogą do uzyskania trwałych efektów jest połączenie pracy na stole terapeutycznym z pracą na sali treningowej.
- Terapia Manualna wg. koncepcji Maitlanda
- Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
- Trening funkcjonalny: Movement Expert - BODYWORK
- Suche igłowanie – medyczna akupunktura
- Taping w fizjoterapii i masażu

Wojdyga Piotr
mgr fizjoterapii
Ukończył studia licencjackie i magisterskie na kierunku Fizjoterapia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2018 roku ukończył 3 moduły Terapii Manualnej wg Koncepcji Maitland. W nadchodzących latach planuje kontynuować zgłębianie wiedzy związanej z terapią manualną.
Od czasów studenckich uczestnik konferencji oraz sympozjów o tematyce związanej z ortopedią i fizjoterapią ortopedyczną. Prywatnie miłośnik podróży oraz piłki nożnej (w szczególności ligi angielskiej).
Doświadczenie i wiedzę zdobywał m.in. na oddziałach ortopedii, neurologii, kardiochirurgii i intensywnej terapii w Carolina Medical Center, w przychodni Fizjopunkt oraz Mirai Clinic w Warszawie. Z Hildebrandt Rehabilitacja związany od listopada 2022 r.
W codziennej pracy specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów z problemami ortopedycznymi, w szczególności okolicy stawu kolanowego oraz kręgosłupa. Najbardziej interesuje go praca z pacjentami przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie stawu kolanowego, jak również z pacjentami borykającymi się z dolegliwościami „ostrymi” oraz przewlekłymi kręgosłupa.
- Kurs Terapii Manualnej według koncepcji Maitlanda – Badanie i terapia dysfunkcji układu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów obwodowych a także problemów nerwowo-mięśniowych z wykorzystaniem problemowego podejścia do badania
- Kurs FIFA Diploma in Football Medicine – Zwracający szczególną uwagę na diagnozowanie i leczenie urazów układu mięśniowo-szkieletowego oraz zapobieganie kontuzjom i opiekę po urazach specyficznych dla piłki nożnej
- Kurs Masażu Klasycznego - Obejmujący techniki oraz formy masażu leczniczego m.in. masaż sportowy, limfatyczny, centryfugalny i kontralateralny
- Szkolenie „Fizjoterapia w Uszkodzeniach Mięśniowych”. Kinesport, dr Jose Villalon Alonso, dr Arnaud Bruschard

Ostrowska Alicja
mgr fizjoterapii
Otrzymała tytuł Magistra Fizjoterapii na wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu terapii manualnej oraz w specjalistycznych treningach medycznych. Od 2020 roku intensywnie szkoli się w tematyce ginekologii i położnictwa oraz wiąże z tym swoją zawodową przyszłość. W przeszłości związana z siatkówką oraz żeglarstwem. W wolnym czasie zajmuje się rozwijaniem rodzinnej winnicy oraz agroturystyki. Jest duszą towarzystwa, która uwielbia podróżować.
Praktykę zawodową zdobywała na oddziałach ortopedii, neurologii i onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym oraz w Centrum Onkologii. W przeszłości zajmowała się fizjoterapią ortopedyczną oraz treningami medycznymi. Obecnie pracuje jako fizjoterapeutka uroginekologiczna w kilku gabinetach na terenie Warszawy.
Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej. Przyjmuje pacjentki borykające się z problemami nietrzymania moczu, bolesnymi miesiączkami, dysfunkcjami seksualnymi. Pomaga przygotować się do ciąży, porodu oraz przejść przez okres połogu. Zajmuje się również terapią blizny oraz rozejściem kresy białej.
- Kurs Funkcjonalnej Terapii Manualnej wg koncepcji Mulligana (moduł A i B)
- Fizjoterapia Zaburzeń Dna Miednicy Metodą Koszli
- Integracyjna Terapia Blizn
- Rozstęp mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa
- Masaż Tkanek Głębokich
- echniki relaksacji w ciąży; Rehabilitacja okołoporodowa; Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego
- Seksualność a niepełnosprawność u kobiet - zaburzenia działania mięśni dna miednicy
- Trening kobiet w ciąży
- Trening kobiet po ciąży
- Trening Core
- Kinesiotaping

Olszewski Maciej
mgr fizjoterapii
Absolwent Fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończył także 4-letnie studia w obszarze osteopatii. Już w trakcie studiów szkolił się w obszarze holistycznego podejścia do pracy z Pacjentem. W trakcie terapii uwzględnia także wskazówki dietetyczne. Wieloletni członek Anatomicznego koła naukowego, w którym pełnił funkcję przewodniczącego sekcji Anatomii Chirurgicznej i Narządu Ruchu. W ramach koła naukowego wraz z SKN Ortopedii i Traumatologii organizował warsztaty anatomii klinicznej stawu ramiennego i kolanowego z zastosowaniem artroskopii i obrazowania ultrasonograficznego. Interesuje się medycyną, szczególnie zgłębianiem tajemnic anatomii i fizjologii człowieka oraz sportem. Amatorsko grywa w siatkówkę.
Doświadczenie zdobył podczas praktyk w Warszawskich szpitalach na oddziałach m. in. neurologii, ortopedii i reumatologii. Pracę zawodową rozpoczął juz w trakcie trwania studiów magisterskich. Pracował w klinikach rehabilitacyjnych na terenie Warszawy gdzie współpracował z lekarzami m.in. z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy.
Specjalizuje w pracy z osobami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, po stanach operacyjnych, zaburzeniami stawów obwodowych oraz zaburzeniami funkcjonalnymi narządów. W swojej pracy wykorzystuje głównie techniki i założenia Osteopatycznej Terapii Manualnej, co sprawia, że często terapia nie jest bolesna. W procesie rehabilitacji stosuje manipulacje krótkodźwigniowe typu HVLA, techniki terapii wisceralnej i cranio-sacralnej oraz rozluźnienie mięśniowo powięziowe, uwzględniając wpływ narządów wewnętrznych na mechanikę ruchu.
- Dry Needling therapy myofascial therapy according to the principles of Travell & Simons: moduł I oraz poziom zaawansowany
- Klawipresura w ortopedii i neurologii
- Suche igłowanie - medyczna akupunktura
- Pinoterapia (pinopresura)
- Organizacja warsztatów Anatomii Klinicznej Stawu ramiennego z zastosowaniem artroskopii i ultrasonografii
